fundacja

Adsum

Kontakt

e-mail: fundacja@adsum.pl tel.: +48 89 672 34 33 kom.: +48 602 553 915
aktualnie przeglądasz »Dokonania 2008

"5 POMYSŁÓW NA INICJATYWĘ LOKALNĄ"

"5 POMYSŁÓW NA INICJATYWĘ LOKALNĄ"
to nazwa projektu, w którym Fundacja ADSUM wzięła udział, a realizowało Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wspólne przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia miało na celu integrację lokalnej społeczności.

Od 8 do 29 grudnia 2008 roku w ramach podjętej inicjatywy lokalnej odbył się cykl warsztatów teatralnych dla dwóch grup: Klubu Aktywnych Mieszkańców Kum - Kum i młodzieży szkolnej. Zajęcia prowadzili dwaj studenci piątego roku animacji społeczno - kulturalnej na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie prowadzący również własny Teatr Studencki "Verte".

Od 13 do 28 grudnia 2008 roku przeprowadzono kuglarskie spotkania warsztatowe Teatru Ognia. Warsztaty poprzedził występ trenera zachęcający młodzież do wzięcia w nich udziału. Wybrano grupę dziewcząt i chłopców w wieku powyżej 14 lat, którzy 29 grudnia 2008 roku zaprezentowali swój układ taneczno - ogniowy na osiedlu Fabryka w Żabim Rogu. Pokaz obejrzało kilkadziesiąt osób. Grupa, w różnym składzie, nadal ćwiczy i występuje.

W tym samym dniu odbyło się spotkanie podsumowujące wspólne działania dotyczące inicjatywy lokalnej ESWIP-u z ADSUM. W kameralnej, wręcz rodzinnej atmosferze, zaprezentowały się dwie grupy teatralne, a zgromadzona publiczność przyjęła je z dużym aplauzem, szczególnie młodzieżowy "Epizod z życia mieszkańców Żabiego Rogu". Po równie udanym występie cheerleaderek ze świetlicy na osiedlu Fabryka, w podziękowaniu za pracę społeczną, wręczono nagrody ufundowane ze środków finansowych ESWIP-u i ADSUM. Słodki poczęstunek sprzyjał rozmowom o tym, co zrobiono i o tym, co można jeszcze zrobić dla lokalnej społeczności.

Przejdź do Galerii

Wartość inicjatywy: 1 773,53 PLN
Kwota dofinansowania: 1 600 PLN
Czas realizacji: 8.XII - 31.XII.2008

Wstecz

© Copyright by Adsum 2010