fundacja

Adsum

Kontakt

e-mail: fundacja@adsum.pl tel.: +48 89 672 34 33 kom.: +48 602 553 915
aktualnie przeglądasz »Dokonania 2012

RYTMICZNIE, KOLOROWO I WESOŁO

17 marca 2012 roku w świetlicy w Bogaczewie wystąpił gościnnie Zespół Dziecięcy "Sławianoczka" z miasta Sowietsk w Obwodzie Kaliningradzkim oraz grupa nieformalna "Djembe Team" działająca przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Morągu. Spotkanie było możliwe dzięki współpracy Fundacji "ADSUM" z Radą Sołecką Bogaczewa i Morąskim Domem Kultury.

Z rosyjskiego zespołu "Sławianoczka" zaprezentowały się dwie grupy. Dzieci w wieku 9-11 lat wystąpiły z repertuarem tańców dziecięcych i rosyjskich m.in. pod nazwą "Punkt z przecinkiem", "Klauni", "Kubuś Puchatek", "Samba", "Ryba piła", "Klejnoty", zaś dziewczęta w wieku 13-16 lat z tańcem narodowym i estradowym - m.in. "Łabędzia bajka", "Bezsensowna miłość", "Tango" i "Mój sen".

Obie grupy zachwyciły różnorodnością wykonywanych tańców, ilością kostiumów (do każdego tańca służył inny równie piękny kostium), perfekcją wykonywania układów choreograficznych i radością występowania.

Grupa "Djembe Team" w składzie: Magdalena i Monika Dutkowskie i Adrianna Kilińska działa od pół roku, ale grą na bębnach afrykańskich zajmuje się od dwóch lat. Dołączony do gry śpiew i dźwięki z własnoręcznie wykonanych grzechotek urozmaicają ich występy. Dziewczęta bardzo chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami spontanicznie prowadząc warsztaty, co miało miejsce również w Bogaczewie.

Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła gości. Zarówno dorośli, jak i młodzież, a także najmłodsi milusińscy bardzo dobrze się bawili, żywiołowo reagowali na wszystkie występy. Czwórka miejscowych dzieci w elementach rosyjskich strojów spróbowała swoich sił w nauce tańca rosyjskiego, czym wzbudziła radość zebranych widzów. Na bis publiczność wybrała taniec "Kubuś Puchatek" w stylu breakdance z udziałem kierownika artystycznego grupy - Anny Samorokowskiej.

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Morąskiego Domu Kultury - Andrzej Niewiadomski, który miał okazję do rozmowy o współpracy kulturalnej z Angelą Babij i Wiktorem Gołubiewem ze Społecznej Izby Kaliningradu, odpowiedzialnych za działalność dziecięcych i młodzieżowych zespołów w Obwodzie Kaliningradzkim. Zaplanowano kolejne występy, tym razem w Morągu.

Dla zespołu "Sławianoczka" występ w Bogaczewie był nowym doświadczeniem, do tej pory dzieci i młodzież występowały na dużych scenach Moskwy, Sankt Petersburga, Kaliningradu. W Bogaczewie Rosjanom bardzo spodobała się życzliwa, wręcz rodzinna atmosfera, żywiołowe reakcje, a szczególnie to, że wśród publiczności było wiele rodziców z małymi dziećmi.

W to sobotnie popołudnie w Bogaczewie było rytmicznie, kolorowo i wesoło!

Przejdź do Galerii Wstecz

© Copyright by Adsum 2012