fundacja

Adsum

Kontakt

e-mail: fundacja@adsum.pl kom.: +48 602 553 915
aktualnie przeglądasz »Dokonania 2014

UNIQUEROCKFESTIVAL MORĄG 2014


W dniach 14 i 15 czerwca 2014 roku Fundacja "Adsum" po raz pierwszy uczestniczyła w organizacji UNIQUEROCKFESTIVAL MORĄG 2014, zadaniu publicznym zleconym przez Urząd Miejski w Morągu.
            Festiwal, którego pomysłodawcą jest Janusz Kneć - muzyk, założyciel i lider zespołu Unique, odbył się na scenie koncertowej w Parku Miejskim w Morągu. Dwudniowe wydarzenie składało się z konkursu muzycznego oraz występu pięciu gwiazd z Polski, Czech i Ukrainy, w tym laureata III edycji festiwalu z 2013 roku. Charakter festiwalu był ogólnopolski.
Ilość zgłoszeń zespołów koncertowych świadczyła o randze festiwalu, znanym i uznanym przez amatorski ruch muzyczny w Polsce. Chęć udziału zgłosiło 128 zespołów. Zainteresowanie udziałem w festiwalu oraz poziom artystyczny zgłoszonych zespołów był na tyle wysoki, że powołana 6. osobowa komisja dokonała wyboru 14. (zamiast zakładanych 10.) zespołów występujących w koncertach konkursowych. Ostatecznie w festiwalu udział wzięło 13 zespołów: 2LATE, 72 Desperate Rebels, Archangelika, Belhaven, Bregma, Magic Loud, Mateo Colon, Mindsedge, Night Mistress, Power Horse, Sounds Like The End Of The World, Topielica, Whisky.
Występy zespołów konkursowych oceniało profesjonalne jury w składzie: Marek Piekarczyk - wokalista, muzyk; Krzysztof Misiak - gitarzysta, kompozytor, producent; Jacek Adamczyk - właściciel RDS MUSIC, menedżer; Adam Fokow - internetowy Pandemoneon Web Magazyn - Magazyn Wielbicieli Muzyki Ekstremalnej; Piotr "BUŁA" Bułakowski - dziennikarz radia RMF FM, gitarzysta, producent filmowy. Główną nagrodę festiwalu - 5 000 złotych, ufundowaną przez Burmistrza Morąga otrzymał zespół Night Mistress.
Jury przyznało również dodatkowe nagrody: występ na Seven Festiwal 2015 Węgorzewo - zespół Sounds Like The End Of The World, nagranie singla ufundowane przez Jacka Adamczyka (Wytwórnia RDS) - Belhaven, umieszczenie jednego utworu na składance POLISH METAL HEROES - ufundowane przez Jacka Adamczyka - Night Mistress, profesjonalną sesję nagraniową w BAT STUDIO w Olsztynie - Whisky. Nagroda publiczności (głosowanie przez Internet) przypadła zespołowi Power Horse.
Każdy dzień konkursowy uświetniały występy gwiazd. Z Polski wystąpiły zespoły: Frog`N`Dog, Ghetto (laureat III edycji festiwalu z 2013 roku) i Kreon; z Czech - Metallica Revival Beroun; z Ukrainy - Czumackyj Szlach. Występy zespołów konkursowych i gwiazd przyjmowane były przez publiczność spontanicznie i żywiołowo.
Współorganizatorami IV edycji UNIQUEROCKFESTIVAL MORĄG 2014  byli: Fundacja "Adsum", Janusz Kneć, zespół Unique, Morąski Dom Kultury, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Dzięki otrzymanej dotacji ze środków finansowych Gminy Morąg, wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także licznym sponsorom i darczyńcom możliwy był udział gwiazd z Polski i zagranicy.
Kolejna edycja festiwalu pokazała, że jest to wydarzenie muzyczne, które wpisało się na stałe w kalendarz amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce.

 

Wartość projektu: 18 120,93 PLN
Kwota dofinansowania - 15 000 PLN, w tym:
z budżetu Gminy Morąg - 10 000 PLN
CEiIK w Olsztynie - 5 000 PLN
Czas realizacji: 1.III - 31.VII.2014
Wstecz

© Copyright by Adsum 2012